Mike
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Opmerking: This feature may not be available in some browsers.
Onderschrift even door vertaler gehaald:
Terwijl Israël geobsedeerd is over Iran dat kernwapens maakt, plukt hun ACTUELE onderzoek enorme medische vruchten.
Volgens de berichten zijn de gesprekken tussen de VS en Iran over het Iraanse nucleaire onderzoeksprogramma dit weekend constructief verlopen, maar dat heeft velen in de VS en vooral in Israël er niet van weerhouden om te blijven blaten dat Iran onderzoek doet naar kernwapens en dat al hun nucleaire onderzoek moet worden vernietigd. Hier is een verhaal dat laat zien hoe stom dat zou zijn.
Op 9 april was de Iraanse Nationale Dag van de Nucleaire Technologie, waarop de verjaardag wordt gevierd van 2006, toen Iran voor het eerst de uraniumverrijkingscyclus voltooide en hun nucleaire onderzoeksprogramma zoals het er nu uitziet op poten zette. Elk jaar, op deze dag, laat Iran zijn vooruitgang in dit opzicht zien en in tegenstelling tot wat het ooit heeft gedaan in de richting van een kernwapen, hebben ze dit jaar een absoluut monumentale medische doorbraak laten zien. In plaats van dat Iraans nucleair onderzoek een existentiële bedreiging vormt voor de wereld, zou wat Iran doet ons allemaal ten goede kunnen komen, dus terwijl de VS en vooral Israël de vernietiging van Iraans nucleair onderzoek eisen, gebaseerd op niets anders dan paranoia over kernwapens die sowieso verboden zijn in Iran, zou wat eigenlijk verloren zou kunnen gaan een verlies voor ons allemaal zijn.
Juist, dus als je denkt aan nucleaire onderzoeksprogramma's, vooral in het licht van de pro-Israël propaganda die ons zo vaak wordt voorgeschoteld onder het mom van nieuws, denk je aan kernwapens, omdat we allemaal bang zijn dat zulke dingen ooit worden gebruikt en we denken aan kernenergie, omdat we zelf zulke dingen hebben om onze huizen en bedrijven van energie te voorzien, Maar de toepassingen op dit gebied zijn enorm en op de Nationale Dag van de Nucleaire Technologie in Iran dit jaar werden niet minder dan 6 belangrijke technologische doorbraken aangekondigd met betrekking tot Iraans nucleair onderzoek, waarvan de helft op het gebied van nucleaire geneeskunde. De grootste doorbraak was waarschijnlijk de aankondiging van de commerciële productie van renium-188, een radioactieve isotoop die essentieel is voor gerichte kankertherapie. Deze prestatie verbreekt het jarenlange monopolie van Duitsland op deze isotoop, tot nu toe de enige natie die het commercieel kon produceren, en als zodanig zouden we nu wel eens kunnen zien dat de kosten van dit geneesmiddel dalen en de toegankelijkheid voor patiënten wereldwijd toeneemt. Daarnaast kondigde Iran de productie aan van twee geavanceerde radiofarmaceutica: Gallium FAPI, ontworpen om te helpen bij de detectie van meer dan 30 verschillende soorten kanker, en Lutetium FAPI, voor gebruik bij de behandeling van kanker in een vergevorderd stadium.
Deze ontwikkelingen komen slechts enkele maanden nadat het Iraanse National Institute of Genetic Engineering and Biotechnology een baanbrekend nieuw antikankervaccin aankondigde dat deze zomer beschikbaar zou moeten komen, waarmee de status van het land als leider op het gebied van innovatie in de oncologie verder werd verstevigd.